Finanční gramotnost

Výstupem kurzu je Osvědčení o absolvování DVPP!

Vyberte si konkrétní termín konání z našeho katalogu !!!

Obsah

Podrobný přehled témat výuky a jejich anotace včetně dílčí hodinové dotace

Program je zaměřen na jednotlivé komponenty finanční gramotnosti, jakožto klíčové kompetence moderního občana. V rámci výuky bude vysvětlen pojem finanční gramotnosti, její smysl a použití v běžném životě. Důraz bude kladen na praktické ukázky a vysvětlení jednotlivých prvků, poskytnutí reálných příkladů a praktických návodů jak finanční gramotnost na školách vyučovat.
Účastníci kurzu budou postupně seznámeni s tematickými oblastmi, které jim umožní si rozšířit své dosavadní znalosti a zkušenosti o vymezení pojmu finanční gramotnosti, jejich klíčových součástí, které jsou dány standardy finanční gramotnosti stanovené MŠMT pro jednotlivé stupně základní školy a střední školu. V jednotlivých modulech budou vymezeny základní charakteristiky tržní ekonomiky, funkce a význam peněz, zásady hospodaření domácností s důrazem na plánování příjmů a výdajů v rodinném rozpočtu. Následovat bude blok zaměřený na produkty a účastníky finančního trhu, přičemž budou řešeny situace, kdy lidé tvoří úspory a mají možnost investovat, a jednak situace kdy lidé řeší situaci nedostatku financí a zvažují různé možnosti úvěrů a půjček.
Zvláštní pozornost je věnována uzavírání smluvních vztahů u nebankovních produktů, právu spotřebitelů, sytému poraden pro spotřebitele a případnými možnostmi jak řešit neschopnost splácet dluhy a klíčové oblasti insolvenčního řízení s důrazem na možnost oddlužení formou osobního bankrotu.
Závěr programu je věnován metodice výuky finanční gramotnosti – jaká témata zařadit do výuky a jakým způsobem je vyučovat.

Moduly:

  1. finanční gramotnost – definice, základní součásti, 1 VH,
  2. rozpočet a plánování, 1 VH,
  3. úspory a investiční produkty, 2 VH,
  4. půjčky a dluhové produkty, 2 VH,
  5. finanční trh - jeho nástrahy a nekalé praktiky, 3 VH,
  6. dluhová past a způsoby jejího řešení, 2 VH,
  7. metodika výuky finanční gramotnosti na školách, 2 VH,
  8. ověření znalostí a dovedností, 1 VH.

Forma

Prezenční

Vzdělávací cíl

Hlavním cílem kurzu je poskytnout pedagogům základní informace v oblasti finanční gramotnosti, finančního trhu a seznámit je se způsoby řešení problémových situací, zejména v oblasti zadlužování. Pro tento účel budou využity standardy finanční gramotnosti stanovené MŠMT. Součástí kurzu jsou praktická cvičení zaměřená na výše uvedené aplikace, ověření znalostí a dovedností.

Hodinová dotace

Celková hodinová dotace vzdělávacího programu činí 14 vyučovacích hodin, z toho:

  • prezenční část vzdělávacího programu činí 13 vyučovacích hodin,
  • 1 vyučovací hodina pro ověření znalostí a dovedností formou písemného testu.

Maximální počet účastníků a upřesnění cílové skupiny

Cílovou skupinou jsou pedagogové základních a středních škol. Předpokládaný počet účastníků je 15.

Udělení akreditace MŠMT

Hello language centre s.r.o (pdf,500kB)

Reference

Jana Mizerová:
Kurz logopedického asistenta - preventisty hodnotím na vysoké úrovni. Připravenost lektorek byla profesionální, teorie byla propojována s praktickými ....pokračovat

Akce

Začínáme!

Od 10. února začíná nový semestr jazykových kurzů. Vyberte si ještě ten správný kurz!

Konference pro učitele 1. stupně ZŠ v Brně

V rámci konference nabídneme vhled do problematiky mezigeneračních vztahů, ale i řadu workshopů z oblasti robotiky, polytechniky, písařské gramotnosti, osobnostního rozvoje.
Kdy: 27. 3. 2020| 8:30 - 16:00 hodin
Přihláška

NOVÝ INTENZIVNÍ KURZ AJ PRO POKROČILÉ

English Breakfast - to je konverzace s rodilým mluvčím na aktuální témata. Rozšiřte si angličtinu z okruhů management, budiness, ekonomika a osobní rozvoj . Více informací a možnost přihlášení zde.

Cyklus cestopisných přednášek S Hello kolem světa!

Srdečně Vás zveme na interaktivní povídání o Kanadě, které se uskuteční v úterý 18. 2. 2020 v 18 hodin v Hello v Ostravě, Novinářská 7. Přednáška proběhne v angličtině, je vhodná pro všechny úrovně. Těšíme se na Vás! Více zde.

JAZYKY PRO DĚTI

Připravili jsme širokou nabídku kurzů pro děti! Vyberte si vhodný kurz u nás nebo ve školách. Přijďte se podívat na ukázkovou hodinu. Více informací

Pro pedagogy

Programy DVPP, pobytové kurzy a konference najdete na webu dvpp.hello.cz

Novinky

Nabídka práce

Aktuálně hledáme na posílení našeho týmu Koordinátora/ku jazykových kurzů v Brně. Více informací.

ikona_video.png


VĚRNOST SE VYPLÁCÍ - KREDITNÍ SYSTÉM A SLEVY POUZE PRO VÁS

Víte, že při zakoupení jazykového kurzu se Vám automaticky načítají kredity, které následně můžete uplatnit jako slevu při nákupu dalšího kurzu? Že si můžete zakoupit dárkový poukaz v hodnotě 500 Kč, 1000 Kč3000 Kč a tento někomu darovat? Prostudujte prosím pozorně náš kreditní systém a další slevy a neváhejte tyto včas uplatnit.

...více novinek

Kontakt

Nejste si jisti výběrem kurzu? Máte pochybnosti? Dotazy? Nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

 
 

nebo

Kontakty

Ostrava: 599 505 808, 777 143 556
Ostrava Poruba: 778526359
Ostrava - Poruba - HP Globus: 731 655 899
Opava: 778 529 533
Brno: 774 243 556
prodej@hello.cz
Fb1.pngHello na Facebooku
Naši partneřiCambridge ExaminationsGoethe InstitutTestDaFAsociace jazykových školNaši zákazníci mohou platit za kurzy FlexiPassyBenefityISIC karty pro studentyBenefit plusAIVDBenefityAlumniEdenredBene+

Copyright 1996-2017 - Jazyková škola Hello | mapa stránek

facebook