Cambridge English: Proficiency-úroveň C2 dle SERR

Přihláška ke zkoušce

Přípravné kurzy ke zkoušce

Úroveň zkoušky

Proficiency se vykonává na úrovni C2. Certifikát dokazuje, že ovládáte angličtinu na úrovni rodilého mluvčího a jste schopni studovat v tomto jazyce. Proficiency je zkouška reálné angličtiny.

Zkouška CPE

Úspěšné složení této zkoušky dokazuje vysokou téměř rodilou úroveň znalosti angličtiny. Studenti dosahují plnohodnotného standardu jazyka ve většině situací – při práci i při studiu. Zkoušku, která testuje všechny čtyři schopnosti – psaní, čtení, poslech a mluvený projev, uznává mnoho zaměstnavatelů a různé vzdělávací instituce na celém světě. Držitel certifikátu CPE tak má usnadněný vstup na vysoké školy s angličtinou jako vyučovacím jazykem nebo může snáze najít vysněnou práci.

Průběh zkoušky

Tato zkouška se skládá ze čtyř částí, tzv. papers.

  • Paper 1 – Čtení (Reading) a Užití jazykových struktur (Use of English)
  • Paper 2 – Psaní (Writting)
  • Paper 3 – Poslech (Listening)
  • Paper 4 – Mluvený projev (Speaking)

Paper 1 - Reading and Use of English

V této části se testuje jako schopnost kandidátů vhodně porozumět záměru a tónu psaného textu a vyvodit z něj potřebné informace, ale také znalosti jazyka na velmi pokročilé úrovni. Kandidáti by měli prokázat plné porozumění textu – jednotlivým slovům, větám, idiomům, názorům, tónu, vývoji, postojům ale i textu jako celku. Úkoly v této části zkoušky mají formu výběru jedné z několika nabídnutých odpovědí, doplňování mezer v textu a sestavování částí textů. Celkově budete mít na zvládnutí 7 podčástí 1 hodinu a 30 minut.

Paper 2 - Writing

V druhé části se nemění počet textů, které studenti musejí vytvořit, tedy dva. Mění se však formát prvního textu. Tím je nyní esej, kterou musíte vytvořit za pomocí analýzy dvou krátkých textů v zadání. U obou textů se navíc mění délky, kdy původní rozmezí bylo 300-350 slov, nyní 240-280 (podčást 1) a 280-320 slov (podčást 2). Na jejich vypracování získáte opět 1 hodinu a 30 minut. Do prosince roku 2014 jsou jako doporučené knihy/filmy vypsány: E.M.Forster: Howards End (román nebo filmz roku 1992 od režiséra jménem James Ivory), Nick Hornby: AnEducation (film z roku 2009 od režiséra jménem LoneScherfig)

Paper 3 - Listening

Třetí část, poslech, sestává z různých úkolů na správné porozumění mluvenému slovu na různých úrovních. Nahrávky mohou být úryvky z pracovních rozhovorů, diskuzí, přednášek nebo zpráv v různých přízvucích. Otázky mají formu doplňování informací do vět při poslechu dlouhého projevu či přednášky, výběru jedné z daných odpovědí u delší diskuze a dvou propojování odpovědí z možností. Celkem trvá tato část přibližně 40 minut.

Paper 4 - Speaking

V této části se testuje schopnost kandidátů zodpovídat obsahově náročnější otázky a debatovat o nejrůznějších tématech. Speaking je složen ze 3 částí. Kandidát hovoří sám, konverzuje se zkoušejícím a diskutuje s druhým kandidátem ve dvojici. Kandidáti by měli být schopni vyjádřit a obhájit své názory na různá témata, samostatně mluvit, vyjadřovat myšlenky, účastnit se diskuse (návrhy, úvahy, souhlas/nesouhlas), srovnávat, hodnotit, činit rozhodnutí, rozvíjet dané téma. Hodnotí se adekvátnost odpovědí z hlediska obsahu, ale i slovní zásoby, intonace apod. Délka této části je 16 minut.
Jak část speaking vypadá?

Hodnocení zkoušky

cambridgeenglishscale_2021_C2.png Výsledkem každé zkoušky je jedno číslo od 80 do 230. Jedná se o nový způsob, jak se od roku 2015 hodnotí výsledky zkoušek Cambridge English. Abyste zvládli zkoušku CPE, musíte získat 200 - 230 bodů.

Stupnice výsledků od 80 do 230 se nazývá Cambridge English Scale. Jedná se o číselnou hodnotící škálu, která umožňuje přesnější určení jazykové úrovně. Cambridge English Scale je odstupňována v 7 úrovních, které odpovídají Společnému evropskému referenčnímu rámci pro jazyky (SERR). Čím vyšší skóre na stupnici Cambridge English Scale, tím vyšší dosažená jazyková úroveň.

Skóre na stupnici výsledků Cambridge English Scale se získává převodem bodů získaných v každé části testu (Reading and Use of English, Writing, Listening, Speaking). Převod bodů provádí odborníci v Cambridge na základě speciálního algoritmu. Výsledné skóre a celkový výsledek zkoušky se určuje tak, že se vypočítá aritmetický průměr ze všech částí testu.

Více informací o hodnocení zkoušek naleznete zde: https://www.cambridgeenglish.org/cz/exams-and-tests/cambridge-english-scale/

Jak bude vypadat Váš výsledek, který obdržíte po zkoušce se můžete podívat zde: Hodnoceni zkousky CPE.pdf

Materiály ke zkoušce

Informace pro kandidáty: C2-proficiency-information-for-candidates-booklet.pdf

Handbook pro učitele: C2-proficiency-teachers-handbook.pdf

Zkušební testy: https://www.cambridgeenglish.org/exams-and-tests/proficiency/preparation/

Akce

JEDINEČNÁ NABÍDKA!

Pro všechny, kteří to myslí s jazyky vážně, jsme připravili jedinečnou akci. Objednejte si do 30. 6. kurz na celý rok s exkluzivní slevou 20% na kurzy pro dospělé a 25 % na kurzy pro děti, zaplaťte do 30.8. a ušetřete až 2500Kč. Akce platí pouze na skupinové kurzy.

INDIVIDUÁLY SE V LÉTĚ VYPLATÍ (AKCE 10 + 2 ZDARMA)

V období od 15. 6. do 15. 9. si při koupi balíčku individuální výuky odnesete jako bonus dvě hodiny zdarma.

CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA A OBJEVNÁ VYCHÁZKA OBJEV OSTRAVU!!!

V červnu se v Hello budou dít věci. Přijďte s námi objevit krásy Thajska v rámci cestovatelské přednášky nebo Objevit Ostravu jinak. Registrace ZDE.

LÉTO S HELLO

Ani o prázdninách nemusíte na jazyky rezignovat. Připravili jsme pro vás krátké týdenní, ale o to intenzivnější varianty nejžádanějších jazyků a úrovní. ZDE.

LETNÍ TÁBORY A AKCE PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Hledáte prázdninové aktivity pro své děti? Nabídku táborů, letních kurzů nebo doučování najdete ZDE.

POMATURITNÍ STUDIUM

Přemýšlíte, co budete dělat po maturitě? Udržte si statut studenta, naučte se jazyk a složte si mezinárodní zkoušku! Využijte výhodnou cenu za brzké přihlášení! Více informací

PRO PEDAGOGY

Programy DVPP, pobytové kurzy, letní školy či šablony MŠMT najdete na webu dvpp.hello.cz


Novinky

VĚRNOST SE VYPLÁCÍ - KREDITNÍ SYSTÉM A SLEVY POUZE PRO VÁS

Víte, že při zakoupení jazykového kurzu se Vám automaticky načítají kredity, které následně můžete uplatnit jako slevu při nákupu dalšího kurzu? Že si můžete zakoupit dárkový poukaz v hodnotě 500 Kč, 1000 Kč3000 Kč a tento někomu darovat? Prostudujte prosím pozorně náš kreditní systém a další slevy a neváhejte tyto včas uplatnit.

...více novinek

Kontakt

Nejste si jisti výběrem kurzu? Máte pochybnosti? Dotazy? Nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Telefon:
Ostrava: 777 143 556
Opava: 778 529 533
Email: info@hello.cz
Sociální sítě:
Facebook
Instagram
YouTube
Linkedin
Naši partneřiCambridge ExaminationsGoethe InstitutTestDaFAsociace jazykových školNaši zákazníci mohou platit za kurzy FlexiPassyBenefityISIC karty pro studentyBenefit plusBenefityJazykovkyAlumniEdenredBene+

Copyright 1996-2023 - Jazyková škola Hello | mapa stránek

facebook