Mgr. Renata Slowikova

ZŠ Karviná Fryštát

slowikova.jpg

Naše základní škola a mateřská škola s polským vyučovacím jazykem sídlí v Karviné a máme 163 žáků. Jsme velice rádi, že jsme se mohli zapojit do tohoto projektu, protože bychom si rodilého mluvčího, který by k nám docházel do školy vícekrát za týden a měl svoje pravidelné hodiny v několika třídách, nemohli finančně dovolit.

V čem spatřuji přínos toho projektu? Vstoupili jsme do něho s tou myšlenkou, abychom dětem ukázali, že angličtina je opravdu o dorozumívání… Žáci konečně sami vidí, že to, co se učí v hodinách angličtiny, je důležité a že všechno využijí v běžné komunikaci. Musí se snažit, aby se s rodilým mluvčím domluvili a byli schopni reagovat i na jeho otázky. Já si jako pedagog umím spoustu věcí domyslet, ale v případě komunikace s cizincem se musí snažit, aby jim porozuměl. Na oplátku slyší krásnou angličtinu, správnou výslovnost. My jsme dostali skvělou paní učitelku Thabang LENEROVOU. Na Thabang je super, že bydlí v našem městě, takže se s našimi žáky může vlastně setkat kdekoliv ve městě a není to jen o tom, že ona je tím rodilým mluvčím a že ji děti znají. Takových lidí u nás ve městě může být více a je skvělé, kdyby si naše děti s nimi porozuměly, uměly jim odpovědět na otázky a uplatnily tak svoji angličtinu v praxi.

Jak taková výuka probíhá?
Thabang se tak týden dopředu zeptá, jakou látku probíráme a na co bychom se chtěli zaměřit. Pak si připraví buďto něco na rozšíření slovní zásoby, nebo na zopakování nějakého gramatického jevu. Vždy je to formou nějakých her nebo cvičení. Každopádně ale každou hodinu začíná tím, že si s dětmi povídá, co dělali třeba o víkendu. Prostě musí komunikovat a každé dítě ji musí odpovědět na jednu, dvě otázky – takové ty nenaučené, nepřipravené, ze života.

Zájem o rodilého mluvčího do budoucna? Určitě ano, ale pokud nebude takový nebo obdobný projekt, nevíme, jakým způsobem bychom v tom pokračovali. Rozhodně bychom ale pokračovat chtěli. Finanční prostředky jsou opravdu omezené…ale co vím určitě, rozhodně bychom si nemohli dovolit mít Thabang v takovém rozsahu, jako ji máme teď.

Moc bych chtěla poděkovat za to, že Hello takový projekt vytvořila a dala možnost nám malým školám se do něho zapojit. Opravdu jsme vám hodně vděčni a pevně věříme, že ještě něco takového vymyslíte…

Akce

Zápisy na letní semestr!

Nový rozvrh kurzů je již připraven! Přihlaste se a zajistěte si včas místo v kurzu, který vám nejlépe vyhovuje.

CESTOPISNÁ PŘEDNÁŠKA O TURECKU

Srdečně Vás zveme na interaktivní povídání o cestě po Turecku, která se uskuteční ve čtvrtek 24. 1. 2019 v 18 hodin v JŠ Hello v Ostravě, Novinářská 7. Přednáška proběhne v angličtině, je vhodná pro všechny úrovně. Těšíme se na Vás! Více zde.

POMATURITNÍ STUDIUM - STÁLE MÁME VOLNÁ MÍSTA!

Udržte si statut studenta, naučte se jazyk a složte si mezinárodní zkoušku! Více informací.

Novinky

Nabídka práce

Aktuálně hledáme na posílení našeho týmu Native Speakers v Ostravě a v Opavě. Více informací.

ikona_video.png


VĚRNOST SE VYPLÁCÍ - KREDITNÍ SYSTÉM A SLEVY POUZE PRO VÁS

Víte, že při zakoupení jazykového kurzu se Vám automaticky načítají kredity, které následně můžete uplatnit jako slevu při nákupu dalšího kurzu? Že si můžete zakoupit dárkový poukaz v hodnotě 500 Kč, 1000 Kč3000 Kč a tento někomu darovat? Prostudujte prosím pozorně náš kreditní systém a další slevy a neváhejte tyto včas uplatnit.

...více novinek

Kontakt

Nejste si jisti výběrem kurzu? Máte pochybnosti? Dotazy? Nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

 
 

nebo

Kontakty

Ostrava: 599 505 808, 777 143 556
Ostrava Poruba: 778526359
Ostrava - Poruba - HP Globus: 731 655 899
Opava: 778 529 533
Brno: 774 243 556
prodej@hello.cz
Fb1.pngHello na Facebooku
Naši partneřiCambridge ExaminationsGoethe InstitutTestDaFAsociace jazykových škol Naši zákazníci mohou platit za kurzy FlexiPassyBenefityISIC karty pro studentyBenefit plusAIVDBenefityAlumniEdenredBene+

Copyright 1996-2017 - Jazyková škola Hello | mapa stránek

facebook