Mgr. Renata Slowikova

ZŠ Karviná Fryštát

slowikova.jpg

Naše základní škola a mateřská škola s polským vyučovacím jazykem sídlí v Karviné a máme 163 žáků. Jsme velice rádi, že jsme se mohli zapojit do tohoto projektu, protože bychom si rodilého mluvčího, který by k nám docházel do školy vícekrát za týden a měl svoje pravidelné hodiny v několika třídách, nemohli finančně dovolit.

V čem spatřuji přínos toho projektu? Vstoupili jsme do něho s tou myšlenkou, abychom dětem ukázali, že angličtina je opravdu o dorozumívání… Žáci konečně sami vidí, že to, co se učí v hodinách angličtiny, je důležité a že všechno využijí v běžné komunikaci. Musí se snažit, aby se s rodilým mluvčím domluvili a byli schopni reagovat i na jeho otázky. Já si jako pedagog umím spoustu věcí domyslet, ale v případě komunikace s cizincem se musí snažit, aby jim porozuměl. Na oplátku slyší krásnou angličtinu, správnou výslovnost. My jsme dostali skvělou paní učitelku Thabang LENEROVOU. Na Thabang je super, že bydlí v našem městě, takže se s našimi žáky může vlastně setkat kdekoliv ve městě a není to jen o tom, že ona je tím rodilým mluvčím a že ji děti znají. Takových lidí u nás ve městě může být více a je skvělé, kdyby si naše děti s nimi porozuměly, uměly jim odpovědět na otázky a uplatnily tak svoji angličtinu v praxi.

Jak taková výuka probíhá?
Thabang se tak týden dopředu zeptá, jakou látku probíráme a na co bychom se chtěli zaměřit. Pak si připraví buďto něco na rozšíření slovní zásoby, nebo na zopakování nějakého gramatického jevu. Vždy je to formou nějakých her nebo cvičení. Každopádně ale každou hodinu začíná tím, že si s dětmi povídá, co dělali třeba o víkendu. Prostě musí komunikovat a každé dítě ji musí odpovědět na jednu, dvě otázky – takové ty nenaučené, nepřipravené, ze života.

Zájem o rodilého mluvčího do budoucna? Určitě ano, ale pokud nebude takový nebo obdobný projekt, nevíme, jakým způsobem bychom v tom pokračovali. Rozhodně bychom ale pokračovat chtěli. Finanční prostředky jsou opravdu omezené…ale co vím určitě, rozhodně bychom si nemohli dovolit mít Thabang v takovém rozsahu, jako ji máme teď.

Moc bych chtěla poděkovat za to, že Hello takový projekt vytvořila a dala možnost nám malým školám se do něho zapojit. Opravdu jsme vám hodně vděčni a pevně věříme, že ještě něco takového vymyslíte…

Akce

Vánoční otevírací doba
Od 22.12.2023 do 2.1.2024 je naše pobočka v Mariánských horách zavřená. Přejeme klidné prožití vánočních svátků!

DÁRKOVÝ POUKAZ POD STROMEČEK

Připravíme vám dárkový poukaz v hodnotě 1000 Kč,
2000 Kč4000 Kč.
Obdarujte sebe nebo své blízké jazykovým kurzem.
Více informací.Pro pedagogy

Programy DVPP, pobytové kurzy, letní školy či šablony MŠMT najdete na webu dvpp.hello.cz

Novinky

VĚRNOST SE VYPLÁCÍ - KREDITNÍ SYSTÉM A SLEVY POUZE PRO VÁS

Víte, že při zakoupení jazykového kurzu se Vám automaticky načítají kredity, které následně můžete uplatnit jako slevu při nákupu dalšího kurzu? Že si můžete zakoupit dárkový poukaz v hodnotě 500 Kč, 1000 Kč3000 Kč a tento někomu darovat? Prostudujte prosím pozorně náš kreditní systém a další slevy a neváhejte tyto včas uplatnit.

PŘIHLÁŠKY NA PODZIMNÍ SEMESTR! ROZVRH JE JIŽ HOTOV!

Přihlaste se včas na jazykový kurz, vyberte si z naší široké nabídky!

...více novinek

Kontakt

Nejste si jisti výběrem kurzu? Máte pochybnosti? Dotazy? Nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

Kontakty

Telefon:
Ostrava: 777 143 556
Opava: 778 529 533
Email: info@hello.cz
Sociální sítě:
Facebook
Instagram
YouTube
Linkedin
Naši partneřiCambridge ExaminationsGoethe InstitutTestDaFAsociace jazykových školNaši zákazníci mohou platit za kurzy FlexiPassyBenefityISIC karty pro studentyBenefit plusBenefityJazykovkyAlumniEdenredBene+

Copyright 1996-2023 - Jazyková škola Hello | mapa stránek

facebook